ПОДІЇ, ЗАХОДИ АТЕСТАЦІЯ БІБЛІОТЕКА
НАШІ ВИПУСКНИКИ

ВАКАНСІЇ


Інтерактивна карта
НПЦ професійної освіти України

Державному навчальному закладу
«Ставропігійське ВПУ м. Львова»
75 років430 років
освітньої і друкарської діяльності
ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова»     

     

     

     

   Документи
   ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова»


   Звіти, держзакупівлі

   Архів 2020–21 н. р.
   Архів 2019–20 н. р.
   Архів 2018–19 н. р.
   Архів 2017–18 н. р.
   Архів 2016–17 н. р.
   Архів 2015–16 н. р.
   Архів до 08.2015 р.

         

     

Час додавання : 2015-06-14

Автор новини : admin

«LEOPOLIS GRAND PRIX 2015»

      12 червня 2015 року у групи № 19 (що навчається за професією «Оператор з обробки інформації та програмного забезпечення») — урок виробничого навчання з теми«Основи обробки відео та звукової інформації».
      Майстер Здобиляк Ю. Б. провела практичне заняття в нетрадиційній формі, а саме: учні зробили фото- та відеозйомку (для подальшої обробки та створення фільму) на Автомобільному фестивалі «Leopolis Grand Prix 2015» на Площі ринок у місті Львові.

       
       


Час додавання : 2015-06-11

Автор новини : admin

Обласна науково-практична конференція
«Сучасні технології у суспільно-гуманітарній підготовці кваліфікованих робітників у ПТНЗ»

       Матеріали обласної науково-практичної конференції «Сучасні технології у суспільно-гуманітарній підготовці кваліфікованих робітників у ПТНЗ»
      11 червня 2015 року на базі ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» відбулася обласна науково-практична конференція «Сучасні технології у суспільно-гуманітарній підготовці кваліфікованих робітників у ПТНЗ».
      Учні Ставропігійського ВПУ зустріли гостей букетом українських пісень. З вступним словом до присутніх звернулася заступник директора НМЦ ПТО у Львівській області Рибак Наталія Богданівна. Учасників конференції також привітала Руденко Лариса Анатоліївнна — завідувач відділу практичної психології Львівського науково-практичного центру Інституту професійно-технічної освіти НАПН України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник.
      Робота конференції розпочалася із виступу Василини Сітлани Іванівни — методиста Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області, яка оглосила програму конференції та нагородила подяками НМЦ ПТО активних уччасників попередніх обласних заходів.
      По закінченні конференції учасники оглянули Музей історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова.

       
       
       

      Робота конференції детально висвітлена на сайті Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області.


Час додавання : 2015-05-22

Автор новини : admin

ВІД КОМП’ЮТЕРА ДО ЗАМОВНИКА

      21.05.15 р. учні ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» групи 507 у супроводі викладача Чичкевич С. і майстрів в/н Харатон І. та Донченко О. взяли участь у комплексній екскурсії «Від комп’ютера до замовника» на поліграфічні підприємства.
      Учні ознайомилися з використанням програми Adobe InDesign в умовах реального виробництва, а також мали можливість побачити виконання друкарських і післядрукарських процесів.
      Екскурсанти відвідали друкарню Штат. Її спеціалізація — якісна рекламна та ділова поліграфія: візитки, фірмові бланки, флаєри, буклети, плакати, календарі, каталоги та багато іншого.
      Також побували на підприємстві «Папірус» (032-240-38-54). Ця фірма цікава тим, що крім друкарських і оздоблювальних робіт виготовляє обладнання (преси для тиснення фольгою).
      На підприємстві «Інтерпринт-М» (032-261-61-31) учням продемонстрували використання програми Adobe InDesign з підготовки видання до друку для потреб оперативної поліграфії.

       
       
       Більше фото


Час додавання : 2015-05-20

Автор новини : admin

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР
викладачів християнської етики ПТНЗ

      20 травня 2015 року на базі ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» відбувся обласний семінар (круглий стіл) викладачів християнської етики ПТНЗ на тему: «Духовні настанови Андрея Шептицького», присвячений 150-річчю від дня народження митрополита.
      Учасники круглого столу порушили болючі питання для сучасного українця, акцентували свою увагу на дотриманні й трактуванні п’ятої заповіді «Не вбий!», зокрема обговорили одне з найбільш відомих пастирських послань митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького «Не убий». Послання «Не убий» було написане в дуже складний для України час, коли тривала Друга світова війна. Деякі слова славетного Мирополита немовби звертаються до сучасних українських політичних діячів: «Як довго не буде між нами християнської єдности, так довго й найслабший противник буде від нас сильніший! Як довго у національних справах більше пам’ятати будуть українці на власне індивідуальне добро, так довго загальна справа не буде могти успішно розвиватися. Бо тої загальної справи просто не буде, бо не буде її в свідомості і в совісті людей!».
      В обласному семінарі взяли участь Мирослава Тимоць, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, представники духовенства, педагогічні працівники професійно-технічних навчальних закладів Львівщини.
      Захід розпочався спільною молитвою під проводом о. Юрія Устяка. З вступним словом до присутніх звернулася методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Мирослава Тимоць.
      З наступними доповідями виступили:
      1. Важливість п’ятої заповіді. Дарія Грицик, викладач Ставропігійського ВПУ м. Львова.
      2. Війна — злочин проти людяності. Отець Тарас Михальчук, настоятель Гарнізонного храму апостолів Петра і Павла.
      3. Духовні заповіти митрополита Андрея Шептицького «Не вбий». Отець Юрій Меуш, отець сотрудник храму Святого Йосафата.
      4. Неморальність вбивства. Отець Юрій Устяк, голова катехітичної комісії Львівської архієпархії.
      5. Психологічні мотиви суїциду. Сестра Діогена, доцент Львівського медичного університету ім. Данила Галицького.
      6. Вбивство словом. Сестра Георгія Припутницька, референт в справах освіти і виховання Львівської архієпархії.
      7. «Світ гине з браку любви, гине з ненависти!..». Мирослава Березінська заступник директора Ставропігійського ВПУ з навчальної роботи.
      Доповіді учасників супроводжувалися відеоматеріалом «365 днів з великим митрополитом Андреєм Шептицьким», що містив духовні настанови до прийдешніх поколінь. Неодноразово наголошувалося, що «християнство — це наука любові», «любов є найвищою метою», «любов — це сповнення всіх заповідей», «і хоч би хто мав дар пророцтва і знав усі тайни і все знання, хоч би мав усю віру так, щоби переносити і гори, а любови не мав, то він ніщо».
      По закінченні семінару учасники оглянули Музей історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова.

       
       
       
       Більше фото...


Час додавання : 2015-05-19

Автор новини : admin

ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ
жертв депортації кримськотатарського народу

      «Сьогодні ми всі кримські татари!» — саме під таким гаслом пройшов понеділок 18 травня у ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова».
      18 травня — День пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу з Криму. У цей день 1944 року в Середню Азію з півострова був відправлений перший ешелон кримських татар.
      Учнівський та педагогічний колектив приєднався до вшанування 71 річниці депортації кримських татар. Учні переглянули кінострічку Хайтарма (від крим. qaytarma — повернення) — перший кримськотатарський повноформатний художній фільм про примусову депортацію корінного народу Криму.
      В умовах окупації Криму і війни на Сході України проведений захід є дуже важливим для консолідації громадянського суспільства.

     


Час додавання : 2015-05-17

Автор новини : admin

КРАЄЗНАВЧО-ПІЗНАВАЛЬНА ЕКСКУРСІЯ

      17 травня 2015 року учні та викладачі Державного навчального закладу «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» здійснили краєзнавчо-пізнавальну екскурсію на Волинь — батьківщину Лесі Українки.
      Першою зупинкою було місто Луцьк — одне з найстаріших міст України, тож учні і викладачі мали змогу оглянути пам’ятку архітектури ХІV століття, переможця проекту «7 чудес України» — замок Любарта. Відвідувачів замку зустрічає ботанічна пам’ятка природи Лесин ясен, адже неподалік знаходиться будиночок — Лесина світлиця, де Леся Українка прожила деякий час разом із батьками. Зацікавлення в учнів Ставропігійського ВПУ м. Львова виклав Музей книги у замку Любарта, де зберігаються стародруки Львівського Успенського (ставропігійного) братства.

         
         

      Але головною метою подорожі було відвідування Літературно-меморіального музею Лесі Українки у с. Колодяжному (Волинська область). У 1938 р. прогресивна громадськість Західної України порушила через пресу питання про викуп Лесиного білого будинку, його ремонт і збереження, але лише 10 липня 1949 р. він став пам’ятником-музеєм великій українській поетесі Лесі Українці на Волині.

         

      Нині на площі 6,8 га розкинувся музейний комплекс, який складається з меморіальної частини, літературного музею та лісопарку. Він став справжнім науково-освітнім центром, який вивчає і досліджує проблеми життя і творчості, культурним осередком, який береже і свято шанує пам’ять про творче сузір’я Косачів. Саме Волинь і Колодяжне на все життя для всіх Косачів залишалось «найріднішим рідним краєм». Леся Українка провела тут загалом чверть століття зі свого короткого страдницького, але наповненого високими пориваннями життя. Із Колодяжного Леся давала братові Михайлу настанови щодо створення бібліотеки кращих творів світової літератури українською мовою й запропонувала орієнтовний список перекладів.

       

      У Колодяжному Леся 1890 р. уклала курс «Стародавня історія східних народів». Саме в Колодяжному народилося декілька десятків прозових і поетичних творів, тут вона записала кількасот народних пісень, у т.ч. цикл «Купала на Волині», підготувала до друку першу свою поетичну збірку «На крилах пісень». А ностальгія за рідним краєм вилилась у чудовий твір високого натхнення — драму-феєрію «Лісову пісню», перлину світової літератури.
      Дякуємо викладачам Гриценко Л. М. та Савич К. С. за організацію цікавої екскурсії.
      Більше фото...


Час додавання : 2015-05-08

Автор новини : admin

ЗБІРНИК МАТЕРІАЛІВ
ІI учнівської конференції

      28 квітня 2015 року на базі ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» відбулася Друга учнівська науково-практична конференція, присвячена 150-річчю від дня народження митрополита Андрія Шептицького.
      За підсумками конференціїї вийшов «Збірник матеріалів ІI учнівської конференції».
      У дане видання ввійшли доповіді та виступи учасників конференції — учнів професійно-технічних закладів Львова, а також нашої гості — Ольги Гордої-Цибко, художника-реставратора Національного музею ім. А. Шептицького.


Час додавання : 2015-05-06

Автор новини : admin

ТИЖДЕНЬ АВТОМОБІЛЬНИХ ДИСЦИПЛІН

      05 травня 2015 р. учні Ставропігійського ВПУ м. Львова груп 407 та 502 з майстрами виробничого навчання Мов’яком Ю. О. та Макаром А. О. взяли участь у тижні циклової комісії автомобільних дисциплін з спеціальності «Ремонт автомобілів і двигунів», що відбувся у Львівському автомобільно-дорожньому коледжі Національного університету «Львівська політехніка».
      Ця зустріч є не першою. Подібні спільні заходи регулярно відбуваються в рамках співпраці між ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» та коледжем.
      Таким чином учні вливаються в процес поетапного навчання за обраним фахом.


Час додавання : 2015-04-30

Автор новини : admin

ІННОВАТИКА В ПОЛІГРАФІЇ

      28–29 квітня учні групи № 19 Ставропігійського ВПУ м. Львова Лютий Володимир та Фарміга Христина в супроводі майстра в/н Здобиляк Юлії Богданівни взяли участь в учнівській конференції «Інноватика в поліграфії», що проходила в м. Києві.
      Цей захід відбувся в рамках роботи асоціації ПТНЗ поліграфічного спрямування України та декади поліграфії в Київському вищому професійному поліграфічному училищі, під гаслом «Ми нація єдина, твої ми діти, Україно!» і був приурочений 440-річчю виходу в світ «Апостола» та «Букваря».
      Учасники конференції: учні Київського вищого професійного поліграфічного училища, ДНЗ «Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова»; Херсонського професійного ліцею зв’язку та поліграфії; Міжрегіонального вищого профеісйного училища з поліграфії та інформаційних технологій (м. Дніпропетровськ); Харківського поліграфічного центру професійно-технічної освіти.
      Запрошені гості: Учнівське самоврядування та педагогічні працівники ПТНЗ поліграфічного спрямування України; Департамент професійно-технічної освіти МОНУ; Національний центр «Мала академія наук України», Управління професійної освіти Департаменту освіти і науки, молоді та спорту виконавчого органу Київської міської ради (КМДА); навчально-методичний кабінет ПТО у м. Києві; НТУУ «КПІ» Видавничо-поліграфічний інститут; поліграфічне підприємство видавництво «Фенікс», голови учнівського самоврядування ПТНЗ м. Києва та шкіл Солом’янського району..
      В перший день конференції гості представляли свої навчальні заклади. Другий день був присвячений виступам за тематикою «Інноватика в поліграфії».
      Для гостей конференції було організовано екскурсії по місту Києву: відвідування алеї Героїв Небесної Сотні, музею-меморіалу ВВВ, Музею голодомору, Арт-центру А. Пінчука.

     
     

 Більше фото...


Час додавання : 2015-04-29

Автор новини : admin

ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО

      У рамках співпраці з загальноосвітніми школами м. Львова 29 квітня 2015 року у ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» відбулася вистава «Я на сторожі коло їх поставлю слово!».
      Учасники театрального гуртка, учні 91 школи, під керівництвом Вишнякової Ірини Ігорівни презентували оригінальну інсценізацію за творами Т. Г. Шевченка.
      Дякуємо нашим гостям за поширення шевченківського слова, за небайдужість до долі українського народу, за естетичну насолоду від перегляду вистави.
      Сподіваємося на подальшу співпрацю.

       
     Більше фото...


Час додавання : 2015-04-28

Автор новини : admin

ДРУГА УЧНІВСЬКА КОНФЕРЕНЦІЯ

      28 квітня 2015 року на базі ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» відбулася Друга учнівська науково-практична конференція, присвячена 150-річчю від дня народження митрополита Андрія Шептицького.
      Послідовна і далекоглядна культурно-національна політика митрополита найкраще виразилась у його конкретній благодійній діяльності — як засновника Національного музею у Львові, опікуна численних культурних і освітніх установ, як спонсора багатьох українських митців. Кожен із цих аспектів надзвичайно вагомий, вимагає окремого, ґрунтовного розгляду, тому за тему конференції було обрано наступну сентенцію «Митрополит Андрій Шептицький: освіта – культура – нація».
      Учасники конференції — учні професійно-технічних навчальних закладів м. Львова — виступили із наступними доповідями, що висвітлювали багатогранну діяльність митрополита:
1. Зв’язок Андрія Шептицького зі Львівською Ставропігією. Ольга Филипчак, учениця ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова»;
2. Дитячі та юнацькі роки митрополита Андрея Шептицького. Уляна Кантарович, учениця Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту і будівництва м. Львова;
3. Засади гуманістичного вчення Андрея Шептицького. Микола Королишин, учень ДНЗ «Львівське вище професійне училище харчових технологій»;
4. Митрополит Андрей Шептицький — символ української Церкви та національного і духовного єднання народу. Юлія Волинець, учень Львівського вищого професійного училища торгівлі та сфери послуг;
5. Андрей Шептицький і Церква. Павло Цебрик, учень ДНЗ «Львівське вище професійне училище харчових технологій»;
6. Меценатство Андрея Шептицького. Дмитро Дуда, учень Міжрегіонального вищого професійного училища автомобільного транспорту і будівництва м. Львова
7. Духовні заповіти митрополита Шептицького українцям. Юрій Кисиличин, учень Вищого професійного училища № 20 м. Львова.
8. Духовні заповіти митрополита Шептицького. Филянець Михайло, учень ЛВПУ ресторанного сервісу і туризму.
      З вітальним словом перед учасниками виступила директор Ставропігійського ВПУ Бурак І. В.
      До вшанування урочистої дати долучилися Тимоць М. В., методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, Ольга Горда-Цибко, художник-реставратор Національного музею у Львові імені Андрія Шептицького, Марія Цимбаліста, завідувач сектору культурно-освітньої роботи, адміністрація, педагоги та учні Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова, педагогічні працівники та учні професійно-технічних навчальних закладів м. Львова.
      Майстер в/н Папа О. П., сама родом з Унева, розповіла про сім’ю Шептицьких. Ольга Горда-Цибко виголосила доповідь «Роль Ставропігійського інституту в збереженні мистецької спадщини і становленні українського музейництва у Львові». Марія Цимбаліста, завідувач сектору культурно-освітньої роботи, кандидат мистецтвознавства, провела музейний урок на базі Національного музею у Львові ім. А. Шептицього, що передбачав ознайомлення з експозицією давнього українського мистецтва, представленого стародавнім українським іконописом.

   
         

      Учасники конференції по закінченні заходів отримали подяки від Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області та Збірник матеріалів ІІ учнівської науково-практичної конференції, присвяченої 150-річчю від дня народження митрополита Андрія Шептицького.
       Більше фото — 1...
       Більше фото — 2...


Час додавання : 2015-04-21

Автор новини : admin

Відкритий урок ДРУКАРІВ

      21 квітня 2015 р. викладач спецтехнології Грицик Д. М. і майстер в/н Ткач Н. Ф. Ставропігійського ВПУ провели бінарний відкритий урок на тему «Технологія друкування багатофарбової друкарської продукції на двофарбовій офсетній машині GTO-52-2» в гр. № 24 за спеціальністю «Друкар офсетного плоского друкування».
      Мета уроку: ознайомити учнів з технологічним процесом друкування поліграфічної продукції в чотири фарби на двофарбовій офсетній машині.
      Урок було проведено на базі поліграфічного підприємства «Дизайн-студія „Папуга“».
      Урок відвідали Филипович Г. І. (заступник директора з НВир.Р), методист Чичкевич С. Д., майстри в/н Мисак А. Р., Донченко О. В.

         
 
 Більше фото — 1...
 Більше фото — 2...

      Дякуємо працівникам «Дизайн-студії „Папуга“» технологу Льоді Борису Івановичу та друкарю Лужному Ігорю Миколайовичу за надану можливість провести урок в умовах реального виробництва.

Відкритий урок ОПЕРАТОРІВ КОМП’ЮТЕРНОГО НАБОРУ

      21 квітня 2015 р. майстер в/н Василишин Д. В. і викладач спецтехнології Журавська З. Ф. Ставропігійського вищого професійного училища провели бінарний відкритий урок на тему «Створення фреймів та робота з ними» в гр. № 36 за спеціальністю «Оператор комп’ютерного набору».
      Мета уроку: ознайомити учнів з формами і видами фреймів, навчити створювати фрейми і працювати з ними і з їх вмістом (зображеннями та текстом).
      В ході уроку були застосовані ігрові елементи в формі вікторини. Використовувалися інтерактивні технології.
      Урок відвідали Филипович Г. І. (заступник директора з НВир.Р), старший майстер Гошівська В. М., методист Чичкевич С. Д., майстри в/н Папа О. П., Цяпута Л. М., Харатон І. І., Здобиляк Ю. Б., Грицай В. В., Донченко О. В.

         
       Більше фото...


Час додавання : 2015-03-27

Автор новини : admin

НАВЧАЛЬНИЙ СЕМІНАР
«Основні напрями діяльності Львівської Ставропігії»

      27 березня 2015 року у ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище» відбувся навчальний семінар за темою «Основні напрями діяльності Львівської Ставропігії». Зі словом привітання до присутніх звернулася директор Ставропігійського ВПУ м. Львова Бурак Ірина Валентинівна, яка повідомила про майбутні заходи, присвячені діяльності Львівської Ставропігії, нащадками і продовжувачами якої є навчальний заклад.
      Львівська Ставропігія — унікальна організація, яка проіснувала безперервно понад три століття. Приходили різні держави, різні уряди, було багато конфліктів, але Львівська Ставропігія жила як братство, як об’єднання громадян Львова. Фактично, це перша інституція, яка плекала національні українські інтереси, починаючи від 16 століття. Діяльність Львівської Ставропігії охоплювала всі важливі ділянки функціонування суспільства
      Важливим напрямом роботи Львівської Ставропігії була будівельна галузь. Войтехівська Галина Михайлівна, старший майстер будівельного профілю, розпрвіла про одного із найвідоміших будівничих Галичини Сильвестра Гавришкевича, який був опікуном нерухомості Ставропігійського інституту у Львові. Під орудою Гавришкевича здійснювалося проектування, будівництво та реконструкція споруд міста Львова, які занесені до Списку світової спадщини ЮНЕСКО. Багато споруд, збудованих ставропігійцями є візитівкою Львова, зокрема Львівська обласна державна адміністрація (колишнє Галицьке намісництво), Інститут радіотехніки Національного університету «Львівська Політехніка» (колишня гімназія ІV у Львові), Храм Преображення Господнього у Львові (УГКЦ), Кінопалац по Краківській, 22 (колишній Народний дім), вежа-дзвіниця Святодухівської семінарії УГКЦ (сучасний музей «Русалки Дністрової»), митрополичі палати Архикатедри Святого Юра, ансамбль Успенської церкви тощо.
      Із заключним словом до аудиторії звернулася Василина Світлана Іванівна, методист НМЦ ПТО у Львівській області, яка зазначила, що діяльність Ставропігії була вагомою не лише для громади Львова, але й мала величезне значення для формування культурного обличчя України і Європи. Крім того, наголосила на важливості зберігання історичної пам’яті, подякувала за заснування Музею освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова. Також нагадала присутнім, що у 2016 році навчальний заклад святкуватиме 430-ліття від початку діяльності школи та друкарні Львівського ставропігійського братства.

       


Час додавання : 2015-03-25

Автор новини : admin

ІНТЕЛЕКТУАЛ-ШОУ

      25 березня 2015 р. в програмі тижня природничо-математичних наук був проведений захід серед учнів другого курсу — інтелектуал-шоу «Славний світ людей, якому мудрість личить». Команди-учасники працювали над завданнями з п’яти предметів: математики, фізики, хімії, інформатики та географії.

     

      Переможцями стали учні команди «Ерудит» групи № 26. ІІ-ге місце зайняла команда «Фенікс» групи № 24, ІІІ-тє місце посіла команда «Невгамовні» групи № 202.
      ВІТАЄМО!

     

      Захід організували і провели викладачі: Лефменко М. В., Ковальська О. К., Сорока Х. Я., Колеснікова Т. А., Борис Р. Й.

     


Час додавання : 2015-03-24

Автор новини : admin

Вікторина з географії «ГОДИНА ЗЕМЛІ — 2015»

      24 березня 2015 р. викладач Ставропігійського ВПУ м. Львова Колесникова Т. А. організувала і провела географічну вікторину «Година Землі — 2015», в рамках тижня природничо-математичних наук.
      28 березня 2015 р. о 20:30 люди по всьому світі вимикають світло на одну годину, Годину Землі, і ми приєднуємося до цієї акції.
      В заході взяли участь команди «Один в полі не воїн» (гр. 102), «БТР» (гр. 16), «Друкарі» (гр. 14), «Дружні географи» (гр. 103).

       

      Викладач м. Львова Колесникова Т. А. розповіла про акцію «Година Землі»; ознайомила присутніх з правилами вікторини.
      Змагання складалося з ІV раундів. Переможців визначала суддівська колегія: викладачі Борис Р. Й., Лефменко М. Б., Ковальська О. Й. Вітаємо всіх учасників вікторини.
      Рейтинг за підсумками змагань:
      І місце — «Дружні географи» (гр. 103).
      ІІ місце — «Один в полі не воїн» (гр. 102).
      ІІІ місце — «БТР» (гр. 16).
      ІV місце — «Друкарі» (гр. 14).

       

      Дякуємо Колесниковій Т. А. та всім учасникам за вікторину «ГОДИНА ЗЕМЛІ — 2015».


Час додавання : 2015-03-24

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК З ФІЗИЧНОЇ КУЛЬТУРИ

      24 березня 2015 р. викладач фізкультури Лютий А. В. провів відкритий урок з групою 102.
      Даний урок був присвячений грі волейбол. Волейбол (англ. volleyball від volley — «залп», «удар з нальоту», і ball — «м’яч») — вид спорту, командна спортивна гра, в процесі якої дві команди змагаються на спеціальному майданчику, розділеному сіткою.
      Тема відкритого уроку: «Волейбол. Удосконалення техніки виконання передачі та прийому двома руками зверху та знизу». Мета цього заняття — повторити техніку виконання верхньої прямої подачі, сприяти розвитку швидкісно-силових якостей.
      Урок проведено на високому методичному рівні.

       
       


Час додавання : 2015-03-23

Автор новини : admin

УРОК-ЕКСКУРСІЯ НА ПОЛІГРАФІЧНЕ ПІДПРИЄМСТВО

      23 березня 2015 р. учні групи № 507 Ставропігійського ВПУ м. Львова у супроводі викладача предмета «Обробка текстової та графічної інформації» Чичкевич С. Д., майстрів в/н Харатон І. В. і Донченко О. В. відвідали поліграфічне підприємство «Колір ПРО».
      Компанія «Колір ПРО» працює в напрямку додрукарських комп’ютерних послуг. Приорітетним напрямком діяльності є насвітлення фотоформ та цифрових пластин для офсетного друку, флексографії, шовкографії та для виготовлення кліше.
      Учні ознайомилися з сучасним поліграфічним підприємством. Вони оглянули професійний барабанний сканер. Даний апарат дає можливість відскановування прозорих (слайди, фотоплівка) та непрозорих (фото, репродукції, тканина) оригіналів. Особливість цього сканера полягає в тому, що сканування за аналоговим приципом проводиться відразу в CMYK модель.
      Учасники уроку-екскурсії наочно познайомилися процесом насвітлення фотоформ, що здійснюється на фотонабірному автоматі (CtF-технологія), а також з технологією CtP (Computer-to-Plate, комп'ютер–друкарська форма) — це технологія прямого експонування офсетних пластин.
      Директор підприємства п. Володимир Рокицький розповів учням про особливості організації поліграфічного процесу — від ідеї до втілення; про важливість правильного налаштування (калібрування) монітору, використання еталонів кольорів, врахування якості та кольору (тону) паперу; як підготувати публікацію до виводу, про особливості кольорових моделей і їх співвідношення, особливості сприйняття кольорів і передачі їх при друкуванні, про роздільну здатність растрових зображень, про формати файлів для фотовиводу; про збереження кольорових, чорно-білих і штрихових зображень; про вимоги до підготовки PS файлів; про найпоширеніші помилки при підготовці кольорвих публікацій до друку.

       

      Дякуємо п. Володимиру Рокицькому і працівникам «Колір ПРО» за цікаву та корисну інформацію.


Час додавання : 2015-03-23

Автор новини : admin

ТИЖДЕНЬ ПРИРОДНИЧО-МАТЕМАТИЧНИХ НАУК

      В понеділок, 23 березня 2015 р. у нашому навчальному закладі розпочався Тиждень природничо-математичних наук, присвячений збереженню нашої планети.


Час додавання : 2015-03-23

Автор новини : admin

ВЕСНЯНИЙ МІЖНАРОДНИЙ БУДІВЕЛЬНИЙ ФОРУМ

      20 березня 2015 р. учні груп №№ 106 і 301 Ставропігійського ВПУ м. Львова у супроводі майстрів в/н Ковальчука І. М. і Левицького І. М. відвідали виставку «Вікна. Двері. Дах», яка відбулася в рамках Весняного міжнародного будівельного форуму в Палаці Спорту «Україна».
      Учні ознайомилися з такими розділами виставки: вікна та двері металопластикові, дерев’яні та з алюмінієвого профілю; обладнання та комплектуючі для виробництва вікон та дверей; матеріали, інструмент та комплектуючі для виробництва і монтажу конструкцій; обладнання для обробки деревини, металу, скла; фурнітура та аксесуари; світлопрозорі конструкції, зимові сади, оранжереї; вітражі, лоджії, балкони; віконний декор; віконні провітрювачі, засоби захисту, лако-фарбові матеріали.
      Особливої увагу учасників екскурсії привернула частина експозиції, присвячена темі енергозберігаючих технологій.
      Відвідавши з виставку, учні ознайомились з новими технологіями в галузі столярної справи.

       


Час додавання : 2015-03-20

Автор новини : admin

МУЗЕЙ ІВАНА ТРУША

      19 березня 2015 року групи № 14, 24 «Друкар. ОКН» у рамках вивчення творчості Михайла Коцюбинського відвідали Художньо-меморіальний музей Івана Труша.
      Коцюбинський і Труш посіли чільне місце в нашому мистецтві як імпресіоністи в українській культурі. Використання імпресіоністичних мотивів у творчості є характерною особливістю таких різних, проте метафізично близьких людей.
      Учні ознайомилися з експозицією музею, поглибили знання щодо імпресіоністичної манери образотворення. Завідувач Художньо-меморіального музею Івана Труша Роксоляна Козак на завершення провела урок за імпресіоністичними мотивами у творчості Івана Труша та Михайла Коцюбинського.


Час додавання : 2015-03-19

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК НА ТЕМУ «РЕМОНТ ДВИГУНА. ЗАМІНА ОЛИВИ»

      19 березня 2015 р. майстер в/н Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова Макар А. О. провів відкритий урок на тему «Ремонт двигуна. Заміна оливи» для групи № 502, професія «Слюсар з ремонту автомобілів».
      В ході уроку учні в супроводі Макара А. О., заступника директора Ставропігійського ВПУ Филипович Г. І., старшого майстра Войтехівської Г. М., викладача Глинської Б. М., майстрів в/н Мов’яка Ю. О. та Мізерака І. М. відвідали автоцентр «Subaru», що спеціалізується на продажі та технічному обслуговуванні автомобілів.
      Ознайомившись з цим підприємством, учні розширили свою базу знань з автослюсарної справи.

       
       Більше фото...


Час додавання : 2015-03-18

Автор новини : admin

«ШЕВЧЕНКІАНА — 2015»

      18 березня 2015 р. на базі Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова з гаслом «Шевченко має дату народження, але не має дати смерті» відбулася «Шевченкіана  — 2015». В ній взяли участь команди учнів Ставропігійського ВПУ, загальноосвітньої школи № 43 (у супроводі заступника директора школи з НВихР Маковецької О. М., вчителів української мови Цвик Г. Й. і Михайлів М. І.) та загальноосвітньої школи № 91 (у супроводі вчителя української мови Завадської Н.  І.)

     


      Зі словами привітання до присутніх звернулася директор Ставропігійського ВПУ Бурак Ірина Валентинівна.
      Команди взяли участь у конкурсах, вікторинах, квесті.

       

      Особливо вразили учасників заходу читці, які виразно декламували поезії Тараса Шевченка.

 
 
 

      Літературний квест відбувся під гаслом «Шевченко об’єднує». Впродовж цого змагання учасники продемонстрували обізнаність із літературним процесом, назвали лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка різних років та виготовили карту України з портретами згаданих лауретів Шевченківської премії.

       

      Крім безпосередніх членів команд були присутні й уболівальники, які брали активну участь у змаганнях і принесли додаткові бали своїм командам:
      І місце — команда загальноосвітньої школи № 91 «Думка»;
      ІІ місце — команда загальноосвітньої школи № 43 «Доля»;
      ІІІ місце — команда Ставропігійського ВПУ «Гайдамаки».
      Захід виявився настільки приємним та емоційним, що учасники довго не розходилися, виявивши бажання влаштувати марафон з читання віршів Шевченка напам’ять.
      Цей захід мав потужну об’єднавчу силу. Символічним було завершення Шевченкіани — 2015: присутні разом заспівали «Заповіт» Кобзаря.

 
 

      Дякуємо організаторам Березінській М.  Б., Савич К. С., Гриценко Л. М., Зарумі Р. С. за чудове свято.


Час додавання : 2015-03-17

Автор новини : admin

Відкритий урок в Навчально-практичному центрі «Śnieżka»

      17 березня 2015 р. в Навчально-практичному центрі «Śnieżka» Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова відбувся відкритий урок на тему «Підготовка під водне фарбування обштукатурених поверхонь» з професії «Маляр» у групі № 103.
      Урок провела наша випускниця, а тепер студентка Глухівського національного педагогічного університу ім. О. Довженка Марія Влах, яка проходить у Ставропігійському ВПУ технологічну практику на робочому місці.

         


Час додавання : 2015-03-16

Автор новини : admin

Співпраця ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» та ТзОВ «Снєжка-Україна» продовжується і активно розвивається у 2015 році

      Виробництво будівельних матеріалів стрімко розвивається, тому сучасний фахівець будівельної галузі мусить бути інформованим про сучасні оздоблювальні й будівельні матеріали та володіти навичками роботи з ними. Виходячи з цих міркувань, у грудні 2014 року на базі Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова було створено навчально-практичний центр «Śnieżka».
      12–13 березня 2015 року відбувся навчальний семінар-практикум для викладачів і майстрів виробничого навчання будівельних і деревообробних професій Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова, що проходив безпосередньо на підприємстві «Снєжка-Україна» у місті Яворові Львівської області. Такий виїзний навчально-практичний семінар є особливо корисним, бо дозволяє викладачам поглибити знання, удосконалити практичні навички, ознайомитися з сучасними технологіями виробництва.
      Під час дводенного семінару освітяни професійно-технічного навчального закладу прослухали теоретичний курс програми з техніки застосування новітніх будівельно-оздоблювальних матеріалів ТМ Śnieżka, VIDARON, FOVEO TECH, ознайомилися з найважливішими технічними параметрами матеріалів продукції групи «Śnieżka» та практично засвоїли набуті знання.
      Адміністрація підприємства організувала для гостей екскурсію виробництвом. Працівники Ставропігійського ВПУ м. Львова відвідали виробничі цехи, де наочно побачили процес виробництва водоемульсійних фарб, акрилових емалей, ґрунтувальних засобів, шпаклювальних сумішей. Також побували у лабораторії з контролю виробництва, ознайомилися з роботою системи управління складом готової продукції і відвідали фірмовий магазин підприємства, в якому реалізують усі оздоблювальні матеріали групи «Śnieżka».
      Після завершення семінару-практикуму з підвищення кваліфікації щодо практичного використання лакофарбових матеріалів групи «Śnieżka» майстри і викладачі Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова отримали відповідні сертифікати, які їм вручили директор навчального закладу Ірина Бурак, начальник відділу з ЛФП ТзОВ «Снєжка-Україна» Орест Жураківський і методист навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Валентина Гузюк. Відтепер освітяни навчатимуть учнів працювати з виробами, що виготовлені на базі новітніх технологій.

   
       
 Більше фото...


Час додавання : 2015-03-12

Автор новини : admin

ПТНЗ ЛЬВІВЩИНИ ГОТУЮТЬСЯ ДО ЗНО 2015 РОКУ

      12 березня 2015 року на базі Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова Навчально-методичний центр професійно-технічної освіти у Львівській області провів інформаційно-методичні нараду щодо роботи персоналу в пунктах тестування.
      Мета наради — питання інструктажу старших інструкторів (інструкторів), чергових пункту тестування щодо формату проведення пробного ЗНО у 2015 році.
      Методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області Тимоць М. В. ознайомила присутніх із процедурою проведення пробного зовнішнього незалежного оцінювання та надала методичну допомогу щодо правильного оформлення відповідних документів.
      Окрім того, під час нарад педагогічні працівники мали змогу поділились власним досвідом роботи, обмінятись думками щодо вирішення актуальних проблем, що були озвучені в ході роботи засідання.

   

      З 2008 р. наш навчальний заклад включено в базу пунктів Зовнішнього незалежного оцінювання. Щорічно в Ставропігійському ВПУ проходять 1–2 сесії пробного незалежного оцінювання та 3–4 сесії основного потоку ЗНО.

ЕКСКУРСІЯ В ДРУКАРНЮ

      Учні групи № 507 (оператори комп’ютерної верстки) в супроводі майстрів виробничого навчання Харатон І. В. і Донченко О. В. в рамках проведення заняття з виробничого навчання відвідали друкарню «Високий Замок».
      Учні детально ознайомилися з сучасними технологічними поцесами виготовлення друкованої продукції — від видання зверстаного на комп’ютері до отримання готових виробів. Вони оглянули лабораторію фотовивідних процесів, відділення монтажу, лабораторію виготовлення форм, цех книжково-журнального друку, цехи газетного друку.

       
       

      Дякуємо директору друкарні Салагаю П. Н., начальнику книжково-журнального цеху Зарицькому В. Я., головному друкарю книжково-журнальної машини Гвоздюку А. за цікаву та змістовну екскурсію.

   

 


Час додавання : 2015-02-25

Автор новини : admin

     Бурак Ірина Валентинівна, директор Ставропігійського ВПУ м. Львова, викладач предмета «Техніка пошуку роботи» уклала збірник «Методичні рекомендації з предмета „Техніка пошуку роботи“». Даний збірник рекомендовано обласною науково-практичною конференцією викладачів предмета «Техніка пошуку роботи». (Протокол № 1 від 24.02.2015 р.)


Час додавання : 2014-02-24

Автор новини : admin

НАУКОВО-ПРАКТИЧНА КОНФЕРЕНЦІЯ

      24 лютого 2015 року на базі ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» відбулася науково-практична конференція «Проблеми і перспективи працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів в сучасних умовах». У конференції взяли участь представники навчально-методичного центру професійно-технічної освіти Львівської області — Пікарось О., кандидат технічних наук; Гузюк В.; Львівського науково-практичного центру ПТО НАПН України — Копельчак М., кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник; працівники Державної служби зайнятості — Гаврилюх О., Наконечна Н.; науково-педагогічні працівники кафедри психології Львівського національного університету імені Івана Франка — Лабаз І., Українського католицького університету — Коляда М. та тренер-консультант Львівської академії бізнесу — Зайцева Г., а також представник ГО «Об’єднання САМОПОМІЧ» — Чайка К.; викладачі професійно-технічних навчальних закладів Львівщини.

      Директор Ставропігійського ВПУ м. Львова, викладач предмета «Техніка пошуку роботи» Бурак І. В. презентувала методичні рекомендації, які містять навчально-планувальну документацію (робочу навчальну програму, тематичний та поурочно-тематичний плани), методичні напрацювання та додатки:
—   «Вивчення предмета „Техніка пошуку роботи“ у професійно-технічних навчальних закладах»
      Учасники науково-практичної конференції під час обговорення порушили наступні теми щодо працевлаштування випускників у сучасних умовах:
—  «Працевлаштування випускників навчальних закладів Львівщини : реалії, проблеми, перспективи» (Н. Наконечна);
—  «Особливості використання різних стратегій пошуку роботи в сучасних умовах : психологічний аспект» (І. Лабаз);
     
—  «Ринок праці ХХІ століття» (М. Коляда);
—  «Дієве резюме та ефективна співбесіда» (Г. Зайцева, К. Чайка);
—  «Організація системи працевлаштування випускників професійно-технічних навчальних закладів» (М. Копельчак).
       
      Присутні отримали імпульс до подальшої активної роботи щодо впровадження у навчальний процес сучасних технологій пошуку роботи та моніторингу ринку праці випускниками професійно-технічних навчальних закладів.

      На фото зліва направо:
завідувач лабораторією професійної підготовки НМЦ ПТО у Львівській області, кандидат технічних наук О. ПІКАРОСЬ; завідувач відділу економіки ПТО Львівського науково-практичного центру інституту ПТО Національної академії педагогічних наук України, кандидат педагогічних наук, старший науковий співробітник М. КОПЕЛЬЧАК; методист НМЦ ПТО у Львівській області В. ГУЗЮК; асистент кафедри психології Львівського національного університету ім. І. Франка І. ЛАБАЗ; заступник начальника відділу взаємодії з роботодавцями Н. НАКОНЕЧНА; заступник начальника відділу організації сприяння працевлаштуванню Львівського обласного центру зайнятості О. ГАВРИЛЮХ.
 
Фото...


Час додавання : 2015-02-20

Автор новини : admin

      20 лютого у Ставропігійському ВПУ відбувся обласний навчально-практичний семінар столярів на тему «Методика проведення пробних кваліфікаційних робіт з професії столяр», на якому майстер виробничого навчання Ковальчук І. М. поділився досвідом роботи.
      У семінарі взяли участь: Гузюк В. Б. — методист НМЦ ПТО у Львівській області; працівники Ставропігійського ВПУ; майстри виробничого навчання Тураш В. В. (ДНЗ «Новояворівське ВПУ»), Тибінка І. В. (Львівське ВПУ дизайну і будівництва), Борис А. М. (ДНЗ ХПТУ ім. Й Станька), Кисіль В. В. (ЛВППУ).
      З вітальним словом перед присутніми виступила Бурак Ірина Валентинівна — директор Ставропігійського ВПУ.
      Ковальчук І. М. з учнями гр. 301 презентували виконання пробних кваліфікаційних робіт з професії столяр, рівень кваліфікації 4 розряд. Учні виготовили столярні вироби та відреставрували стільці та столи, що були у вжитку.

       
       


Час додавання : 2015-02-18

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК

      18.02.2015 року майстер виробничого навчання Гранат І. П. провів урок виробничого навчання з професії «Маляр» на тему «Приготування шпаклівок під неводне пофарбування та часткове або суцільне шпаклювання».
      Учні ознайомилися з основними видами шпаклівок та способами нанесення суміші на різні види поверхонь.

       


Час додавання : 2015-01-30

Автор новини : admin

МАЙСТЕР-КЛАС З ВИГОТОВЛЕННЯ ГОДІВНИЦЬ
      Учнівське самоврядування та випускники Ставропігійського ВПУ підтримали ініціативу об’єднання «Самопоміч» — «Створюємо годівниці для пташок разом» з нагоди Великого зимового обліку птахів, який тривав з 21 по 30 січня, в рамках кампанії «Відповідальне місто».
      У день державної кваліфікаційної атестації випускники групи № 206 (професія строляр, майстер в/н Ковальчук І. М.) залишили для навчального закладу свої творчі роботи, а також презентували майстер-клас з виготовлення годівниць, які подарували рідному місту.
      Готові годівниці наші випускники розмістять в парковій зоні Шевченківського гаю в суботу, 31.01.1015 р.

         Час додавання : 2014-12-02

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК

      2 грудня 2014 р. в нашому навчальному закладі викладачем спецтехнології (палітурні роботи) Винарчик Ольгою Федорівною проведено відкритий урок на тему: «Узагальнення та систематизація знань з оздоблення друкованої продукції» у групі № 26. Мета уроку: узагальнення вивченого матеріалу про оздоблення друкованої продукції, систематизування, розширення і закріплення знань.

       

      Урок відвідали: Гузюк В. Б. — методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області, Березінська М. Б. — заступник директора Ставропігійськоого ВПУ, викладачі та майстри училища.

       

      Урок проведений методом колективної гри. В грі брали участь каманди: «Вітер» — капітан Назар Петрук, «Сонце» — капітан Марія Дідух. Перше місце посіла команда «Сонце». Команда вболівальників виконала аплікацію «Любіть Україну».

       

      Під час проведення уроку було використано інтерактивні технології. Досвід викладача Винарчик О. Ф. варто вивчати і поширювати.


Час додавання : 2014-12-01

Автор новини : admin

ЕКСКУРСІЯ В МУЗЕЙ-МЕМОРІАЛ

      27 листопада 2014 року учні груп № 301, 24 і 34 в рамках навчальних занять з історії України, української літератури та художньої культури у супроводі викладачів та майстрів виробничого навчання відвідали Національний музей-меморіал жертв окупаційних режимів.

       

      Музей-меморіал жертв окупаційних режимів «Тюрма на Лонцького» розташований у Львові в приміщенні тюрми, де розміщувалися каральні органи трьох окупаційних влад: польської, радянської та німецької. Це перший в Україні музей-в’язниця.

       

      Березінська Мирослава Богданівна — заступник директора з НР Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова уклала збірник матеріалів «Героям слава», щодо проведення уроків історії, української мови та літератури, світової літератури, художньої культури та позаурочних заходів у професійно-технічних навчальних закладах.
      Матеріали розглянуто на засіданні творчої групи бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів Львівщини. Рекомендовано до друку Навчально-методичним центром професійно-технічної освіти у Львівській області. (Протокол № 2 від 20 листопада 2014 року).
      Збірник присвячений річниці РЕВОЛЮЦІЇ ГІДНОСТІ.

     


Час додавання : 2014-11-25

Автор новини : admin

      25 листопада 2014 року на базі Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова в корпусі на вул. І. Федорова, 9 відбувася обласний семінар керівників музеїв при професійно-технічних навчальних закладах Львівської області на тему: «Історія створення музею освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова».

       

      Семінар відкрила Рибак Наталя Богданівна, заступник директора Навчально-методичного центру ПТО у Львівській області.
      Директор Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова Бурак Ірина Валентинівна привітала гостей і виступила з доповіддю «Історія створення музею освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова».
      Василина Світлана Іванівна, методист НМЦ ПТО, у Львівській області в доповіді «Методичні рекомендації щодо реєстрації та налагодження діяльності музею при ПТНЗ» поділилася інформацією про методи організації роботи музею, про оформлення необхіднихі документів.
      Бенькалович Лариса Миколаївна, заступник директора з навчально-методичної роботи ЛОЦКЕТУМ, розповіла про зв’язок навчально-виховного процесу з пошуково-дослідницькими роботами на прикладі музеїв навчальних закладів Львівщини, доповідь «Робота з краєзнавчим матеріалом музеїв, як один із етапів підготовки пошуково-дослідницьких робіт».
      На важливості коректної реєстрації, правильного маркування та зберігання музейних експонатів наголосила Перейма Люся Йосипівна, завідувач науково-методичного відділу музейного будівництва, пам’ятників історії та культури Львівського історичного музею в доповіді «До питання організації обліку, зберігання та вивчення музейних предметів».
      Сліпчишин Лідія Василівна старший науковий співробітник Львівського науково-практичного центру ІПТО НАПН України, кандидат педагогічних наук виступила з доповіддю «Роль музею у становленні майбутнього фахівця», де розповіла про методику освітньої, розвиваючої і пофорієнтаційної роботи на прикладі Варшавського музею техніки і промисловості НОТ та Бостонського Дитячого музею.

           

      Василишин Дарія Василівна, майстер виробничого навчання Ставропігійського ВПУ м. Львова провела екскурсію в Музеї освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова. Вона розповіла про розвиток і становлення друкарської та освітньої традиції в історичних стінах нашого навчального закладу від І. Федорова до наших днів.

       

      Мета семінару: надати керівникам музеїв при професійно-технічних навчальних закладах інформацію про правильне оформлення документації; методику облаштування музеїв; поєднання навчально-виховної, профорієнтаційної роботи з роботою музею; оранізацію Ради музею і залученя учнів навчальних закладів до музейного активу.


Час додавання : 2014-11-20

Автор новини : admin

ТИЖДЕНЬ УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ

      Уже традиційно в листопаді-місяці в нашому навчальному закладі урочисто прйшов тиждень української мови, приурочений Дню української мови та писемності.
      Програма предметного тижня була досить насиченою, учні мали змогу поринути в багатий світ краси рідного слова.
      Метою проведення заходів було:
—  актуалізувати знання учнів з української мови, розвивати мовленнєві здібності;
—  збагачувати словниковий запас, виховувати любов до рідної мови, Батьківщини.
      Розпочався тиждень проведенням 1 етапу XV Міжнародного конкурсу з української мови ім. Петра Яцика, який підготували викладачі-філологи Гриценко. Л. М. та Савич К. С. В конкурсі взяли участь учні 1, 2 курсів.

   

      Всі групи училища колективно долучились до виготовлення стінгазети «Мова рідна солов’їна!».

   

      В групі № 16 класний керівник Гриценко Л. М. та майстер в/н Чугуєвець О. М. провели виховні бесіди на тему «Мовленнєвий етикет», «Мовою плакату — проти брудної мови!»

   

      Викладач української мови Савич К. С. в групі № 14 провела мовний конкурс «Хто більше?» (вислови про мову, прислів’я, приказки).

   

      Нікого не залишила байдужим літературно-музична композиція «Українська мова — це душа народу. А український народ без мови — не народ!» У вступній промові викладач Гриценко Л. М. розповіла про заснування свята, звернула увагу на трагічні мовні сторінки минувшини та проаналізувала сучасний стан української мови. Учні озвучили сторінки з «Скорботного календаря української мови», прославляли красу рідного слова, яке всупереч гонінням та переслідуванням сьогодні живе і утверджується. Також прозвучали мовні гуморески, патріотичні поезії та пісні.

       

      Тиждень української мови лише підвів певну риску під нашими досягненнями, але не припинив напруженої повсякденної роботи над піднесенням престижу рідної мови.

ОБЛАСНИЙ СЕМІНАР

      На базі Ставропігійського ВПУ м. Львова 11.20.14 відбувся обласний семінар бібліотекарів професійно-технічних навчальних закладів львівщини. Тема семінару: «Роль бібліотеки у формуванні духовного потенціалу нації та збереження культурної спадщини»
      Учасників семінару привітали: Гузюк В. Б., методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області та Березінська М. Б., заступник директора з навчальної роботи Ставропігійського ВПУ м. Львова.

       

      Виступили:
Левицька О. М., бібліотекар Ставропігійського ВПУ м. Львова — «Бібліотека Майдану».
Березінська М. Б., заступник директора з навчальної роботи Ставропігійського ВПУ м. Львова — «Вплив періодичних видань на формування національної свідомості учнівської молоді». Березінська М. Б. презентувала укладений нею збірник матеріалів «Героям слава», щодо проведення уроків історії, української мови та літератури, світової літератури, художньої культури та позаурочних заходів у професійно-технічних навчальних закладах.
Савич К.С., методист Ставропігійського ВПУ м. Львова «Лауреати літературних премій як духовні орієнтири для сучасної молоді».
Бубняк Д. І., бібліотекар Львівського ВПХУ «Митрополит Шептицький — праведник світу. „Не хочемо чужої культури, хочемо жити своєю“».
Березяк Г. Я., бібліотекар Львівського ВПУ харчових технологій — бібліотечний урок «Диво створене людиною».

         


Час додавання : 2014-10-02

Автор новини : admin

      02 жовтня 2014 року базі Ставропігійського ВПУ м. Львова відбувся обласний семінар на тему: «Особливості імпресіонізму в українській культурі», присвячений 150-річчю від дня народження Михайла Коцюбинського та 145-річчю від дня народження Івана Труша.
      В заході взяли участь викладачі української мови, літератури та художньої культури ПТНЗ Львівської області.
      Керівник семінару – методист НМЦ ПТО у Львівській області Тимоць М. В.
      1. Вивчення української мови та літератури у професійно-технічних навчальних закладах у 2014–2015 навчальному році. Тимоць Мирослава Володимирівна, методист Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області.

       

      2. Імпресіонізм у живописі. Погребняк Олена Станіславівна, викладач спецдисциплін художнього профілю Львівського вищого професійного художнього училища.
      3. Використання засобів імпресіонізму в новелі М. Коцюбинського «Intermezzo». Гранюк Зоя Дмитрівна, викладач української мови та літератури Львівського вищого професійного художнього училища.
      4. Аналіз поетики повісті «Тіні забутих предків» М. Коцюбинського як вияву імпресіонізму на українському грунті. Гриценко Людмила Михайлівна, викладач української мови та літератури Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова.
      5. Суголось циклу «Гуцульщина» Івана Труша та повісті «Тіні забутих предків» Михайла Коцюбинського. Савич Катерина Сергіївна, викладач української мови та літератури Ставропігійського вищого професійного училища м. Львова.

         
     
      6. Семінарське заняття за темою «Нові форми культурно-освітньої роботи у музеї Івана Труша на базі Художньо-меморіального музею Івана Труша.
      Семінарське заняття проводять:
      Козак Роксоляна Василівна, завідувач Художньо-меморіального музею Івана Труша відділу Національного музею у Львові імені Андрея Шептицького
     Співак Людмила Василівна, молодший науковий співробітник.

       


Час додавання : 2014-09-08

Автор новини : admin

     Засідання методоб’єднання класних керівників восьмого вересня 2014 року.
     Розглянуті питання щодо виховної роботи у навчальних групах в 2014-15 навчальному році. Особливу увагу приділено роботі з дітьми-сиротами і дітьми, які приїхали з східних областей України.

       


Час додавання : 2014-04-28

Автор новини : admin

Урок майстра виробничого навчання
Легкого Івана Михайловича
«Виборка проушини та зарізання прямого одинарного шипа»Час додавання : 2014-04-22

Автор новини : адмін

Урок майстра виробничого навчання
Ковальчука Ігора  Михайловича
«Різання і ламання скла»Час додавання : 2014-04-21

Автор новини : адмін

Урок майстрів виробничого навчання
Коваль Галини Петрівни і Пилипців Галини  Юріївни
«Виготовлення вітальних папок»Час додавання : 2014-04-21

Автор новини : адмін

Атестувалися в 2014 р.:

—  викладач фізики ДНЗ Ставропігійське ВПУ м. Львова Борис Роман Йосипович,

—  майстер виробничого навчання за професією «Маляр, штукатур, лицювальник-плиточник» ДНЗ Ставропігійське ВПУ м. Львова Семків Любов Дмитрівна,

—  майстер виробничого навчання за професією «ОКН, Оператор комп’ютерної верстки» ДНЗ Ставропігійське ВПУ м. Львова Василишин Дарія Василівна,

—  керівник гуртка ДНЗ Ставропігійське ВПУ м. Львова Зарума Людмила Василівна.