ПОДІЇ, ЗАХОДИ АТЕСТАЦІЯ БІБЛІОТЕКА
НАШІ ВИПУСКНИКИ

ВАКАНСІЇ


Інтерактивна карта
НПЦ професійної освіти України

Державному навчальному закладу
«Ставропігійське ВПУ м. Львова»
75 років430 років
освітньої і друкарської діяльності
ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова»     

     

     

     

   Документи
   ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова»


   Звіти, держзакупівлі

   Архів 2020–21 н. р.
   Архів 2019–20 н. р.
   Архів 2018–19 н. р.
   Архів 2017–18 н. р.
   Архів 2016–17 н. р.
   Архів 2015–16 н. р.
   Архів до 08.2015 р.

         

     

Майстер-класи, відкриті, підсумкові уроки

Час додавання : 2018-05-31

Автор новини : admin

ЗАХИСТ ДИПЛОМНИХ РОБІТ
з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

      30 травня в ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» відбувся захист дипломних робіт у групі № 531 з професії «Перукар (перукар-модельєр)», майстер виробничого навчання Зоряна Єдинак, викладач спецтехнології Юлія Михайлів.
      Учні виконали зачіски згідно тем дипломних робіт, а потім кожен детально представляв свою роботу та відповідав на запитання членів екзаменаційної комісії.
      Дипломники творчо підійшли до виконання завдань і продемонстрували високий рівень професійної майстерності.

         

      Шановні випускники! Увесь колектив Ставропігійського ВПУ м. Львова щиро бажає вам: щастя, міцного здоров’я, успіхів, особистих перемог, реалізації творчих задумів і  планів!Час додавання : 2018-05-24

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК
з використання матеріалів ТМ „Foveo Tech“

      На базі
Навчально-практичного центру «Śniezka», який працює в ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище міста Львова» з 2014 року, викладач спецтехнології Назар Березінський провів відкритий урок «Використання матеріалів ТМ „Foveo Tech“».
      Мета уроку: ознайомити учнів з утеплювальними матеріалами ТМ «Foveo Tech».

Час додавання : 2018-04-22

Автор новини : admin

ФЕСТИВАЛЬ ПРОФЕСІЙНОЇ МАЙСТЕРНОСТІ
у ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова»

      20 квітня 2018 р. у ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» (в корпусі по вул. Плужника, 6) відбувся Фестиваль професійної майстерності.
      Захід пройшов у рамках співпраці навчального закладу із загальноосвітніми школами Львова та області. Гостей зустріли учні та працівники ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» і, після реєстраціїї, провели до актового залу. Присутніх привітала директор навчального закладу Ірина Бурак, вона розповіла про ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» і професіїї, які можна тут опанувати: «Палітурник», «Друкар», «Оператор комп’ютерного набору», «Оператор комп’ютерної верстки», «Оператор з обробки інформації», «Агент з туризму. Адміністратор», «Кухар. Офіціант», «Перукар (перукар-модельєр)», «Автослюсар, заправник», «Маляр, плиточник».
      Після презентації навчального закладу, що супроводжувалася літературно-музичною композицією, гості вирушили квест-екскурсією майстернями і кабінетами та взяли участь у майстер-класах з різних професій.
      Квест закінчився у їдальні ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова», де школярі мали змогу придбати різноманітні смаколики за «гроші», зароблені під час виконання завдань на майстер-класах. Гостей обслуговували майбутні офіціанти.
      Участь у Фестиваль професійної майстерностівзяло більше півтораста учнів ЗОШ Львівщини.

         
     Час додавання : 2018-03-26

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК
з професії «Палітурник»

      23 березня майстер виробничого навчання ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Оксана Чугуєвець провела відкритий урок на тему «Види оздоблення палітурок» для учнів групи № 34, що навчаються за професіями «ОКН. Друкар. Палітурник».
      Урок проведено на високому методичному рівні, застосвувалися мультимедійні технології.

       
       Час додавання : 2018-03-26

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК
з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

      22 березня викладач ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Юлія Михайлів провела відкритий урок на тему «Виготовлення пастижерних виробів та складних прикрас „Фантазійна квітка“» для учнів групи № 531, що навчаються за професією «Перукар (перукар-модельєр)».
      Урок проведено на належному методичному рівні.

         Час додавання : 2018-03-24

Автор новини : admin

МАЙСТЕР-КЛАС «БАРВИСТА ПИСАНКА»

      В
Музеї історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова Дарія Грицик провела майстер-клас «Барвиста писанка» для учасників гуртка «Історія книгодрукування» учнів групи 527.
      В заході взяли участь: викладач ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Ольга Винарчик, майстри виробничого навчання Оксана Чугуєвиць і Юлія Здобиляк.
     
       Час додавання : 2018-03-24

Автор новини : admin

ЕКСКУРСІЯ. МУЗЕЙНИЙ УРОК. МАЙСТЕР-КЛАСИ.
Музей історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова

      22 березня 2018 року учні 7-го класу ЗОШ № 17 м. Винники відвідали Музей історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова, екскурсію і майстер-клас провела керівник гуртка «Історія книгодрукування» Дарія Грицик.
     
      Також 22 березня 2018 року на базі Музею історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова вчителі ЗОШ № 81 Марія Новіцька, Галина Співак і Наталія Андрусишин, за сприяння керівника гуртка «Історія книгодрукування» Дарії Грицик, провели музейний урок англійською мовою «Книга ― чудо світу» для учнів 7-б класу. Дарія Грицик здійснила для учнв екскурсію в Музеї... і майстер-клас з складання ручним способом та отримання пробного наклада на прободрукарському (тискальному) верстаті, який використовували за часів Ставропігійського інституту.
     
       
       Час додавання : 2018-03-22

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК
з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

      21 березня майстер виробничого навчання Зоряна Єдинак провела відкритий урок на тему «Високий та низький пучок» для учнів групи № 531, що навчаються за професією «Перукар (перукар-модельєр)».
      Урок проведено на належному методичному рівні.
     
   
   Час додавання : 2018-03-16

Автор новини : admin

ЕКСКУРСІЯ ТА МАЙСТЕР-КЛАС
Музеєм історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова
(для учнів НВК «Школа-гімназія Святої Софії»)

 
      16 березня 2018 року учні 7 класу середньої НВК «Школа-гімназія Святої Софії» відвідали Музей історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова.
      Керівник гуртка «Історія книгодрукування» Дарія Грицик провела екскурсію і майстер-клас з складання слів із окремих літер та отримання пробного наклада на прободрукарському (тискальному) верстаті (призначений для одержання пробних відбитків з метою визначення друкарських властивостей матеріалів і вибору режиму друкування). Цей верстат належить до обладнання, яке збереглося з часів Ставропігійського інституту. Екскурсію організувала класний керівник пані Наталія.Час додавання : 2018-03-15

Автор новини : admin

МАЙСТЕР-КЛАС
з писанкарства

      15 березня працівники ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Оксана Чугуєвець (майстер виробничого навчання, керівник гуртка «Художнє оформлення книги») і Дарія Грицик (керівник гуртка «Історія книгодрукування») спільно із завлабораторією
Львівського державного Будинку техніки Вікторією Калиною провели майстер-клас з писанкарства для груп №№ 527 і 36.
      Учні навчалась техніці писанкарства, підбору кольорів, візерунків а також заглибилися в дивовижну історію походження писанки, яка є не просто сувеніром чи народною мініатюрою, а несе в собі високий заряд позитивної енергетики. Її розписують лише в доброму настрої та з добрими побажаннями, щоб подарувати іншим на щастя, на здоров'я, на багатство, вкладаючи в творення писанки душу.
      Модератор заходу Віра Гошівська, старший майстер ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова»

         

      Дякуємо організаторам і учасникам за підтримку українських звичаїв і культурних традицій.Час додавання : 2018-03-15

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ БІНАРНИЙ УРОК
з професії «Лицювальник-плиточник»

      14 березня у ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» відбувся відкритий бінарний урок з професії «Лицювальник-плиточник» на тему: «Укладання керамічних плиток на вертикальну поверхню».
      Урок провели майстер виробничого навчання Левицький С. М. та викладач спецпредметів Березінський Н. І.
      Метою уроку було продемонструвати власний підхід до проведення бінарних уроків із спецтехнології та виробничого навчання з застосуванням інноваційних технологій на уроці, а також формування в учнів теоретичних знань та практичних вмінь і навиків якісного виконання прийомів укладання керамічних плиток на вертикальну поверхню на сухих клейових сумішах з дотриманням правил охорони праці при облицюванні вертикальних поверхонь керамічними плитками.
      Гузюк В. Б., методист
Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Львівській області розповіла про методику проведення бінарних уроків, а також відзначила позитивну практику з проведення таких заходів та зауважила, що це сприяє заохоченню учнів до продуктивної діяльності.

     Час додавання : 2018-03-03

Автор новини : admin

ЯРМАРОК ПРОФЕСІЙ
у ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова»

      2 березня 2018 р. у ДНЗ «Ставропігійське вище професійне училище м. Львова» (в корпусі по вул. Плужника, 6) відбувся Ярмарок професій (День відкритих дверей).
      Ярмарок професій пройшов у рамках співпраці навчального закладу із загальноосвітніми школами Львова та області. Гостей зустріли учні та працівники ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» і, після реєстраціїї, провели до актового залу. Присутніх привітала директор навчального закладу Ірина Бурак, вона розповіла про ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» і професіїї, які можна тут опанувати.
      Після презентації навчального закладу, що супроводжувалася літературно-музичною композицією, гості вирушили квест-екскурсією майстернями і кабінетами (під проводом учнів, які навчаються професій «Агент з організації туризму. Адміністратор»).
      Школярі взяли участь у майстер-класах з наступних професій: «Кухар», «Маляр», «Столяр. Виробник художніх виробів з дерева», «Слюсар з ремонту автомобілів», «Перукар».
      Квест закінчився у їдальні ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова», де школярі мали змогу придбати різноманітні смаколики за «гроші», зароблені під час виконання завдань на майстер-класах. Гостей обслуговували майбутні офіціанти.

       
       Час додавання : 2018-02-28

Автор новини : admin

   
 
КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
з професії «Офіціант»

      27 лютого 2018 р. майстер виробничого навчання Людмила Цяпута провела пробну кваліфікаційну роботу у групі № 28, професія — «Офіціант».
      Учні захищали кваліфікаційний рівень офіціант 4-го розряду.Час додавання : 2018-02-19

Автор новини : admin

ЗАХИСТ ДИПЛОМНИХ РОБІТ
з професії «Перукар (перукар-модельєр)

      16–17 лютого 2018 року у групі № 25 ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» (майстер в/н Зоряна Єдинак, викладач Юлія Михайлів) відбулася Державна кваліфікаційна атестація (виконання пробної кваліфікаційної роботи і захист дипломних робіт) з професії «Перукар (перукар-модельєр).
      Учні виконували зачіски згідно тем дипломних робіт, а потім кожен детально представляв свою роботу та відповідав на запитання членів екзаменаційної комісії (голова комісії — представник роботодавців, директор перукарні «Тетяна» — Оксана Зельман). Захист відвідала Валентина Гузюк, методист НМЦ ПТО у Львівській області
      Дипломники творчо підійшли до виконання завдань і продемонстрували чудові зачіски.

         

      Шановні випускники! Увесь колектив Ставропігійського ВПУ м. Львова щиро бажає вам: щастя, міцного здоров’я, успіхів, особистих перемог, реалізації творчих задумів і  планів!Час додавання : 2018-02-06

Автор новини : admin

 
БЕЗПЕЧНИЙ ІНТЕРНЕТ

      6 лютого 2018 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом: «Створюй, спілкуйся та поважай: кращий Інтернет починається з тобою».
      Викладачі ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Наталія Добрій та Зоряна Журавська з групами №№ 21, 26, 101, 16, 202 провели бесіду з елементами тренінгу на тему: «Безпечний Інтернет». Дослідили позитивні та негативні сторони Інтернету: виділили основні види небезпеки, що несе всесвітня павутина.
      Учні груп сформували основні правила розумних користувачів Інтернету і створили обіцянку щодо безпечного користування всесвітньою павутиною.

       Час додавання : 2018-01-31

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК
з професії «Кухар»

      30 січня майстер виробничого навчання Галина Петришин провела відкритий урок на тему «Приготування котлетної маси з м’яса та напівфабрикатів з неї (котлети, биточки, тюфтельки, рулети). Вихід напівфабрикатів. Освоєння прийомів порціонування та панірування напівфабрикатів. Вимоги до якості» для учнів групи № 12, що навчаються за професіями «Кухар. Офіціант».
      Урок проведено на належному методичному рівні..

       Час додавання : 2018-01-30

Автор новини : admin

«ЯРМАРОК ПРОФЕСІЙ» (анонс)

      З метою професійного самовизначення учнів загальноосвітніх шкіл м. Львова та Львівської області 2  березня (в п’ятницю) 2018 року о 14.00 в актовому залі навчального корпусу ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» по вул. Плужника, 6 відбудеться інформаційно-пізнавальний захід професійного спрямування «Ярмарок професій».
      У програмі заходу:
      1. Презентація професій навчального закладу.
      2. Майстер-класи з професій.
      3. Огляд матеріально-технічної бази ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова».
      Запрошуємо учнів старших класів загальноосвітніх шкіл у супроводі педпрацівників та батьків.

ГОСТЕЙ НАВЧАЛЬНОГО ЗАКЛАДУ ОЧІКУЮТЬ ПРИЄМНІ СЮРПРИЗИ ТА ПОДАРУНКИ

      Добиратися маршруткою № 28 до магазину «Рукавичка» (Панча, 26) або будь-якою маршруткою, що прямує до супермаркету «Арсен» на пр. Чорновола, 93 (№№ 41, 51, 7, 184а, 111, 50, 37 тощо).
      Довідка за тел. (032) 252-51-87, (032) 235-87-58 (приймальна).Час додавання : 2018-01-23

Автор новини : admin

РЕКОМЕНДАЦІЇ З ПОШУКУ РОБОТИ

      22 січня 2018 р. у ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» відбувся навчально-виховний захід професійного спрямування для учнів випускних груп (№№ 102,108,31) на тему «Рекомендації з пошуку роботи».
      Захід організувала і провела Ірина Бурак, викладач предмета «Техніка пошуку роботи», директор навчального закладу. Було використано мультимедійні засоби навчання.
      Із збірником Методичні рекомендації з предмета «ТЕХНІКА ПОШУКУ РОБОТИ» можна ознайомитися в нашій електоронній бібліотеці.
     
     Час додавання : 2017-12-15

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК
з професії «Кухар. Офіціант»

      14 грудня викладач спецтехнологій кухарів Катерина Войтехівська провела відкритий урок на тему «Холодні супи» з учнями групи № 22, що навчаються за професіями «Кухар. Офіціант».
      На заході були присутні: директор ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Ірина Бурак; заступник з навчально-виробничої роботи Галина Филипович; майстри виробничого навчання — Людмила Цяпута, Іванна Харатон, Галина Петришин, Тетяна Горна.
     
     Час додавання : 2017-12-08

Автор новини : admin

МАЙСТЕР-КЛАС
«Бронювання та резервування турів»

      8 грудня 2017 року в ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» відбувся майстер-клас для учнів, що навчаються професіїї «ОКН. Агент з туризму. Адміністратор» (групи 27 і 17), який провела директор туристичної агенціїї TUI Орися Йосипчук (м. Стрий).
      Тема заходу: «Бронювання та резервування турів». Пані Орися в режимі «on-line» (з допомогою Internrt) продемонструвала хід роботи та розповіла про особливості систем бронювання та резервування турів.
      Також Орися Йосипчук провела коротку лекцію про роботу агента з організації туризму в офісі, про методику продажу туристичних послуг, спілкування з клієнтами, способи вирішення конфліктів.
      Захід, організований майстром виробничого навчання Юлією Здобиляк, відвідали: викладач Наталія Добрій, майстри виробничого навчання Дарія Василишин, Ольга Папа.
     
       

      Дякуємо Орисі Йосипчук за майстер-клас, за цікаву та актуальну інформацію.Час додавання : 2017-11-24

Автор новини : admin

КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
з професії «Кухар»

      23 листопада 2017 р. майстер виробничого навчання Людмила Цяпута і викладач Катерина Войтехівська провели пробну кваліфікаційну роботу у групі № 32, професія — «Кухар».
      Учні захищали кваліфікаційний рівень кухар 4-го розряду.

       Час додавання : 2017-11-24

Автор новини : admin

 
ВІДКРИТИЙ УРОК
з професії «Оператор заправних станцій»

     23 листопада 2017 р. (в рамках соціального партнерства та співпраці ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» з роботодавцями) на базі підприємства ТзОВ «Міра і К» (на території відомчої заправної станції) майстер виробничого навчання ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Юрій Мов’як провів у групі № 302 відкритий урок виробничого навчання на тему: «Спостереження за герметичністю з’єднань, чистотою роздавальних рукавів і кранів; виявлення та усунення причин появи сторонніх шумів. Контроль тиску палива».
      Урок відвідали старший майстер Галина Войтехівська, голова методкомісії Богдана Глинська, викладач спецтехнологій Володимир Парахоняк та майстри виробничого навчання Василь Грицай, Сергій Гавришко.
     


Час додавання : 2017-11-24

Автор новини : admin

КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

      23 листопада 2017 р. майстер виробничого навчання Зоряна Єдинак провела пробну кваліфікаційну роботу у групі № 25, професія — «Перукар (перукар-модельєр)».
      Учні мали нагоду показати усі свої знання та навики, які набули впродовж навчання за професією.

         
         Час додавання : 2017-11-24

Автор новини : admin

ІНТЕРАКТИВНИЙ УРОК
«Англійська на кухні»

     22 листопада 2017 року викладач англійської мови Інна Серьогіна разом з учнями групи № 27 організували і провели «Інтерактивний урок англійської мови» де учні змогли відчути себе в ролі кухарів, однак спілкувались виключно англійською мовою.
      Учні поділились на 2 підгрупи, визначивши 2-х шеф-кухарів. Шеф-кухарі давали настанови і розподіляли процеси приготування страв між учасниками.
      По завершенню дві команди змогли скуштувати те, що готували і визначити, яка команда виявилась кращою у кулінарній справі.
      Звичайно, перемогла дружба!


     


       

Дякуємо всім учасникам за творчий підхід до вивчення англійської мови.Час додавання : 2017-11-17

Автор новини : admin

КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
з професії «Офіціант»

      16 листопада 2017 р. майстер виробничого навчання Людмила Цяпута провела пробну кваліфікаційну роботу у групі № 28.
      Учні захищали кваліфікаційний рівень «офіціант 3-го розряду».

     Час додавання : 2017-11-15

Автор новини : admin

ВІДКРИТИЙ УРОК
з професії «Кухар. Офіціант»

     14 листопада 2017 р. майстер виробничого навчання Тетяна Горна провела відкритий урок для учнів групи № 12, які навчаються за професією «Кухар. Офіціант». Тема уроку: «Обробка капустяних та салатних овочів».
     
       

      Ще раз щиро вітаємо майстра виробничого навчання Тетяну Горну з ювілеєм. Бажаємо наснаги і творчих звершень.Час додавання : 2017-11-13

Автор новини : admin

КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
з професії «Кухар»

      10 листопада 2017 р. майстер виробничого навчання Іванна Харатон провела пробну кваліфікаційну роботу у групі № 22.
      Учні захищали кваліфікаційний рівень «кухар 3-го розряду».

       Час додавання : 2017-11-09

Автор новини : admin

УРОК-ЕКСКУРСІЯ
до Дня української писемності та мови

      08 листопада 2017 року в Музеї історії освітньої та друкарської діяльності Ставропігійського ВПУ м. Львова відбувся урок-екскурсія для учнів 5-Б класу СЗШ № 90.
      Викладач ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Дарія Грицик розповіла про розвиток друкарства впродовж
ХV–ХVІІІ ст., про видатного першодрукаря Івана Федорова, історію Ставропігійського братства, Ставропігійського інституту. Вона продемонструвала учням копії таких книг Івана Федорова: «Граматика», «Апостол», «Острозька Біблія».
      Школярам було дуже цікаво ознайомитися з друкарським ретро-обладнанням. Вони оглянули касореал (з наборами окремих літер різних розмірів, верстаткою, гранками), машини: лінотип, тискальні верстати; обладнання для литва; установку ЕРА; комп’ютерну техніку минулого століття.
      А також, учні читали вірші присвячені Дню української писемності та мови: про книгу, про мову. Підготувати і провести виступ школярам допомогла вчителька української мови Мар’яна Данилів, екскурсію організувала класний керівник 5-Б класу Іванна Єдинак.
      Мета уроку-екскурсії ― ознайомлення учнів з історією українського друкарства.

       
       

      Дякуємо всім організаторам і учасникам заходу за небайдуже ставлення до рідного слова.Час додавання : 2017-10-20

Автор новини : admin

КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

      19 жовтня 2017 р. майстер виробничого навчання Марта Долішна провела пробну кваліфікаційну роботу у групі № 21.
      Учні захищали кваліфікаційний рівень «перукар».

     
     Час додавання : 2017-10-18

Автор новини : admin

ТЕМАТИЧНИЙ УРОК
з англійської

      18 жовтня викладач ДНЗ «Ставропігійське ВПУ м. Львова» Інна Серьогіна провела для групи № 27 «Агент з організації туризму. Адміністратор» тематичний урок з англійської мови — «Природа. Погода».
      Учні мали нагоду в ігровій формі вправлятися в англійській мові професійного спрямування. Вони виступали в ролях продавців та покупців екскурсійного туру, спробували скласти маршрут англійською з характеристикою місцевості і погодних умов.

       Час додавання : 2017-10-05

Автор новини : 16_17

КВАЛІФІКАЦІЙНА РОБОТА
з професії «Перукар (перукар-модельєр)»

      04 жовтня 2017 р. майстер виробничого навчання Зоряна Єдинак провела пробну кваліфікаційну роботу у групі № 31.
      Учні захищали кваліфікаційний рівень «перукар 2-розряду».